شرایط عضویت در انجمن

شرایط عضویت رسمی

شرایط عضویت عادی

مزایای عضویت در انجمن

شاید شما از آن جمله افرادی هستید که به سبب داشتن مسئولیت های مختلف و پیگیری مداوم آنها، عضویت در انجمن حرفه ای که مرتبط با تخصص و کسب و کارتان می باشد، جزء اولویت هایتان نیست! اما این طرز فکر باعث می شود که بسیاری از منافع و مزایایی که عضویت در یک انجمن حرفه ای برایتان به ارمغان می آورد را از دست بدهید.

دسترسی به منابع اطلاعاتی به صورت آن لاین از طریق اینترنت

وب سایت بسیاری از انجمن های حرفه ای دارای قسمت مشخصی برای اعضایش است که دسترسی به اطلاعات متنوع و مفید را برای آنها فراهم آورده و در بسیاری موارد هم این اطلاعات از طریق پست الکترونیک به شکل اختصاصی برای اعضاء فرستاده می شود. اینگونه اطلاعات و اخبار ممکن است درباره مسائلی باشد که عموم مردم از آن بی خبرند، به عنوان مثال اخباری در مورد یک کسب و کار جدید و یا شیوه های نوین جهت توسعه حرفه ای اعضاء و افزایش توان فنی و تخصصی آنها.

فرصت حضور در شبکه روابط گسترده تر

با عضویت در انجمن های حرفه ای ، اعضا میتوانند روابطی را که در حال حاضر در حرفه خود دارا هستند را عمیق تر کرده و فرصت روابط جدیدتر را فراهم نمایند. اینگونه روابط گسترده می تواند منبع غنی از ایده های جدید و بسیار الهام بخش باشد.

آموزش

اعضا میتوانند از طریق حضور در سمینارها، کارگاه های آموزشی، کنفرانس های تخصصی، آموزش مجازی و یا از طریق وب سایت انجمن حرفه ای، دانش حرفه ای خودشان را به روز کرده و حتی مهارت های جدیدی نیز بیاموزند. اعضای انجمن حرفه ای در طول سال حداکثر از 3 دوره آموزشی رایگان می توانند بهره مند شوند.

دسترسی به منابع علمی و حرفه ای منتشر شده به صورت رایگان و یا با تخفیف

عضویت در انجمن های حرفه ای دسترسی به کتاب ها، مجلات و یا ویدئوهایی که در حوزه تخصصی در بازار منتشر شده است را بصورت رایگان یا با تخفیف ویژه برای اعضا فراهم می سازد.

حضور در کنفرانس ها و سمینارها

عضویت در انجمن های حرفه ای اغلب برای اعضاء این فرصت را فراهم می کند که حضور در بسیاری از کنفرانس ها و سمینارهای تخصصی مرتبط با حرفه برایشان تسهیل شود و تا حد زیادی از هزینه هایشان کاسته شود.

مزایای اختصاصی عضویت در انجمن ها

سیستم های حمایتی

اعضاء انجمن های حرفه ای، اغلب می توانند از مشاوره اعضاء مجرب انجمن و حتی رهبران انجمن بهره مند شوند. برخورداری از اینگونه روابط، هنگام مواجه شما با مشکلات حرفه ای، بسیار راه گشا می باشد.

قدرت چانه زنی

انجمن های حرفه ای بزرگ و معتبر، معمولاً دارای کمیته ای هستند که مسئول پیگیری مصوبات دولت و قوانین تصویب شده در مجلس می باشد تا تاثیراتی که این موارد بر کسب وکارشان به شکل مشخص و بر صنعت به صورت کلی دارد را بررسی نماید و در بسیاری از موارد با اعضای دولت و یا نمایندگان مجلس جلساتی برگزار می کنند و سعی در استیفای حقوق حرفه ای اعضاء انجمن را دارند. اینگونه انجمن ها دارای قدرتی هستند که مطمئناً بیشتر از قدرت یک فرد به تنهایی است. عضویت در این انجمن های حرفه ای شما را قادر می سازد تا از نفوذ سیاسی و منابع قدرت انجمن بهره ببرید.

حضور اجتماعی

شما به تنهایی ممکن است زمان و منابع لازم برای حمایت از یک بنیاد خیریه و یا همکاری با یک موسسه آموزشی و به طور کلی فعالیت های اجتماعی این چنین را نداشته باشید. اما هنگامی که انجمن حرفه ای که شما عضو آن هستید، در اینگونه فعالیت ها حضور داشته باشد، در واقع شما هم در آن کار سهیم خواهید بود.

خلاصه مزایای عضویت در انجمن

حضور در دوره های حرفه ای انجمن

استفاده از حوزه های مطالعاتی و تحقیقاتی

پاسخ به سوالات فنی

تعامل با اعضای رسمی

پرسش و پاسخ

استفاده از انجمن مجازی

    خلق فرصت هایی برای توسعه همکاری با شرکتهای بیمه

ارائه معرفی نامه و توصیه نامه به  اعضا از سوی انجمن

بهره مندی از نظرات کارشناسانه سایر اعضای انجمن

ارائه منابع علمی و تحقیقاتی به اعضای انجمن