سرفصل ها و سایر توضیحات:

به گزارش انجمن حرفه ای صنعت بیمه، کلیه افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس بعلاوه هفت سال سابقه فعالیت حرفه ای در صنعت بیمه هستند یا افرادی که در آزمون سطح مقدماتی انجمن پذیرفته شده اند، می توانند در این آزمون شرکت نمایند. بر اساس این گزارش کسب اعتبار بالاتر حرفه ای در کل صنعت و در بين فعالان بازار بیمه و همچنین فرصت دستيابي به جايگاه هاي شغلي بالاتر از مزایای دریافت این گواهینامه می باشد.
علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در این آزمون، بر روی فرم ثبت نام سطح عمومی آزمون صلاحیت حرفه ای کلیک نموده و پس از تکمیل فرم مربوطه و واریز هزینه شرکت در آزمون بصورت اینترنتی، ثبت نام خود را قطعی نمایند.
لازم بذکراست ، علاقه مندان جهت کسب گواهینامه معتبر بیمه در سطح عمومی علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون و داشتن شرایط فوق الذکر (مدرک تحصیلی لیسانس بعلاوه هفت سال سابقه فعالیت حرفه ای در صنعت بیمه )می بایست دو مقاله علمی ترویجی در رابطه با مسائل و موضوعات مبتلا به صنعت بیمه برای انجمن حرفه ای صنعت بیمه ارسال نمایند . 
یادآور می شود هزینه شرکت در آزمون 600 هزار تومان می باشد که برای کلیه اعضاء محترم انجمن حرفه ای با اعمال 75 درصد تخفیف و برای دانشجویان پس از ارائه مدارک دانشجویی، با اعمال 50 درصد تخفیف محاسبه می گردد که بصورت اینترنتی قابل پرداخت می باشد.
گفتنی است این آزمون در دو سرفصل "اصول و مبانی مدیریت بیمه" و "انواع بیمه" برگزار خواهد شد؛جهت اطلاع از سرفصل موارد امتحانی این آزمون به قسمت گواهینامه صلاحیت حرفه ای - سرفصل آزمون سطح عمومی مراجعه نمایند.

زمان برگزاری آزمون 

جمعه 29 دی ماه 96 

 

منابع آزمون سطح عمومی - کتاب1

منابع آزمون سطح عمومی  - کتاب

 

برای قبولی در آزمون، شرکت کنندگان باید نصاب­های زیر را به دست بیاورند :

 

1. نصاب نمره معدل هر کتاب ( "انواع بیمه" و "اصول و مبانی مدیریت بیمه" )، بیش از متوسط معدل کل شرکت کنندگان؛

تبصره : اگر معدل کل شرکت کنندگان کمتر از 40 باشد، نصاب قبولی نمره 40 خواهد بود.

 

2. نصاب نمره هر درس، بیش از متوسط نمرات شرکت کنندگان در همان درس؛

تبصره 1 : در صورتیکه متوسط نمرات در هر درس، کمتر از 20 باشد، نصاب قبولی در آن درس 20 خواهد بود.

تبصره 2 : در صورتیکه متوسط نمرات در هر درس، بیش از 30 باشد، نصاب قبولی در آن درس 30 خواهد بود.

 

3. در صورتیکه شرکت کننده­ای، تنها در یک درس از هر کتاب، نمره حدنصاب مربوط را احراز نکند، می­تواند در آزمون همان درس شرکت نماید.

 


زمان و مکان برگزاری:

زمان برگزاری جمعه 29 دی ماه 96